jenkin@hualongm.com    +86-18206021758
Cont

Har du nogle spørgsmål?

+86-18206021758

Marmor slibemaskine
video
Marmor slibemaskine

Marmor slibemaskine

Den polerede slibesten poleres på det forarbejdede produkt. Efter at det polerede produkt er varmt, tilsæt vand til overfladen af ​​brættet. Kvartsstenspolermaskinen kan køle ned. Kontinuerlige eller store mængder vand er ikke tilladt. Ellers vil vands smørende effekt være. Poleringen kan ikke opnå den ønskede effekt, og tør polering kan slet ikke anvendes. For høj temperatur vil brænde overfladen af ​​brættet og forårsage revner på overfladen af ​​brættet. Vores virksomhed bruger internettænkning som en virksomhed, kontinuerlig stenslibemaskine, insisterer på kundecentreret produktionsudstyr, producerer hovedsageligt 6-12 sten automatisk litchi nudelmaskine, kontinuerlig slibemaskine, multi-hoved kontinuerlig slibemaskine, løfteslibemaskine, fuldautomatisk kontinuerlig poleringsmaskine, computerprofileringsmaskine, infrarød broskæremaskine, stenskæremaskine og kvartssten kontinuerlig slibning og andet udstyr til store stenmaskiner.
Send forespørgsel
Chat nu

Produkt introduktion

 

grinding and polishing machine (11)

HLMJX-8/12/16/20/24C

Automatisk Stone Line polermaskine

Hualong MaskinerHLMJX-12C Automatisk Kontinuerlig Disk Hoved Harpiks Granit Polermaskine

technical data

abrasive.webp



marble polishing line

downLoadImg (2)

hualong



TEKNISK DATA
model nr.HLMJX-8CHLMJX-12CHLMJX-16CHLMJX-20C
Mængde af slibehoved (stk)8121620
Effekt af spindelmotor (kw)15151515
Bruttoeffekt (kw)141201270329
Nyttig arbejdsbredde (mm)400-1250400-1250400-1250400-1250
Bearbejdelig tykkelse (mm)10-6010-6010-6010-60
Fremføringshastighed (m/min)0-3.80-3.80-3.80-3.8
Vandforbrug (m3/min)15202530
Bruttovægt (kg)17000210002500032000
Dimension (L x B x H - cm)750x210x265970x210x2651180x210x2651400x210x265

Populære tags: marmor slibemaskine, Kina, producenter, leverandører, fabrik, pris, til salg

Send forespørgsel

(0/10)

clearall